Jak vybrat fotografa na svatbu?


Různí svatební fotografové vyznávají různé styly fotografování svatby. Někteří z nich fotografují výhradně reportážním stylem, při kterém nijak nezasahují do probíhajících událostí a jsou pouhými pozorovateli, kteří zaznamenávají děj kolem sebe. To je určitě vhodný styl fotografování pro dokumentaci části svatebních příprav, obřadu, hostiny a odpolední a večerní zábavy.

 

Když už si ale jako nevěsta pořídíte krásné svatební šaty, necháte se profesionálně nalíčit a učesat a vše doplníte spoustou krásných doplňků, byla by škoda nenechat se zvěčnit od fotografa, který kromě reportážního stylu fotografování ovládá i portrétní fotografii. Takový fotograf dokáže vybrat vhodnou scénu pro fotografování (zejména s ohledem ke světelným podmínkám), pomůže Vám zaujmout zajímavou a lichotivou pózu a vyřeší nasvětlení celé scény.

 

Pořízené portrétní fotografie opatří pokročilou portrétní retuší a předá Vám je nejen elektronicky, ale také vytištěné na reprezentativně velkém formátu. Z tohoto důvodu je vhodné věnovat výběru fotografa náležitou péči a obrátit se na profesionála a nenechat fotografování na kamarádovi, který nemá se svatební a portrétní fotografií dostatečné zkušenosti.

 

Při výběru fotografa sledujte jeho portfolio, ze kterého můžete vyčíst jeho fotografický rukopis (styl) a můžete vybrat takového, jehož tvorba je Vám blízká. Rozhodně se s vybraným fotografem v dostatečném předstihu osobně setkejte, ať víte, jestli si rozumíte po lidské stránce. Fotograf bude Vaším nejbližším průvodcem svatebním dnem a není nic horšího, než pokud by to měl být morous. Výběr fotografa rozhodně nepodceňte, kvalitní a žádaní fotografové bývají mnohdy zamluveni i rok dopředu. Nechat výběr fotografa na měsíc před svatbou je hazard.

 

Při výběru fotografa též zvažte, co za nabízenou cenu dostanete. Levný fotograf Vám obvykle předá nijak extra upravené fotografie pouze elektronicky a mnohdy je ani neprotřídí, takže se budete prohrabávat spoustou i nepovedených záběrů. Fotograf, který své řemeslo bere vážně, Vám odevzdá vytištěné a kvalitně upravené fotografie tvořící v průřezu příběh svatebního dne. A pokud si připlatíte, tak můžete obdržet i fotografie uspořádané do luxusního fotoalba, které ve Vaší rodině přetrvá generace.


Copyright © 2019 Studio Mone  |  Redakční systém inCMS  |  Tvorba webových stránek  Inexes

Facebook