Kdo nesmí na svatbě chybět?


Kdo nesmi na svatbe chybet

Kdo všechno se takové běžné svatby vlastně účastní? Tak nastávající, bez nich by to nešlo. Svědky, kteří jsou často nervóznější než novomanželé, taky neopomeňme. Dále by asi přišla na řadu nejbližší rodina. Maminky, tatínkové, sourozenci – ti rozhodně na této podívané chybět nesmějí.

 

„Šťávu“ tomu dodává i skupinka podporující oba svatebčany. Družičky, které, jako správné kamarádky (sestry, sestřenky, tetičky, spolupracovnice, známé, sousedky, ženské od vedle…), celý den s nevěstou naplno prožívají. Ale i mládenci, kteří naopak ženicha nešetří, a jeden za druhým provokují hláškami: „Končí ti svoboda hochu, jsi pod pantoflem.“

 

Zbytek posádky tvoří různé tetičky, vzdálenější příbuzní (třeba až po nevlastní sestřenku ze třetího kolene), dále spolupracovníci, známí (i neznámí) a tak bych mohl pokračovat dál a dál.

 

Když bych ale položil otázku, kdo je na svatbě ten nejdůležitější, asi bych se dostal odpověď poměrně jednoznačnou – novomanželé. No pokud bych tedy šel do hloubky a chtěl jedinou osobu, pravděpodobně by to byla právě ONA – nevěsta.

 

Doufám, že mi teď všichni svatebčané a snad i ženich odpustí, když si dovolím říct, že právě nevěsta je v daný den tou nejkrásnější.

 

Ještě aby ne! Kolik hodin trávila výběrem šatů? A také svatební líčení! To nezabere jen chvilku. Vizážistky často vstávají časně zrána, aby se dostaly k nevěstě domů a splnili jí každé její přání… ať se jedná o přirozený vzhled či něco „ostřejšího“, vyhoví nevěstě v čemkoli. No a pak kadeřnice – její role se taky v přípravách nezapomíná. Snaží se na hlavě nevěsty vykouzlit, cokoli si přeje. Splní jí každé její přání. Vždyť je to právě její velký den. Mimochodem, jak takové líčení a přípravy probíhají, můžete najít třeba v této galerii. Každá nevěsta musí mít přece své přípravy zdokumentované ☺

 

Čas strávený přípravami se může samozřejmě lišit. Některá nevěsta dává přednost přirozenosti a učeše si třeba jen cop. Jiná chce mít make-up i vlasy do puntíku perfektně vyladěné. Když si to tak ale vezmu, je asi jedno, jestli stráví nad přípravami hodinu či den. Ve výsledku je prostě důležité jedno. To nevěsta je ta nejzářivější hvězda dodávající onomu dni tu pravou jiskru a jí by měla patřit veškerá pozornost. Kterou si ve svůj velký den náležitě zaslouží.


Copyright © 2019 Studio Mone  |  Redakční systém inCMS  |  Tvorba webových stránek  Inexes

Facebook