Moderní nebo sportovní saka


Moderní nebo sportovní saka se mohou stát praktickým doplňkem pánského šatníku

Zaměstnavatelé dokážou své zaměstnance dosti potrápit, pokud jim doporučí, v jakém oděvu by měli chodit do zaměstnání. Mají své určité standardy, pod které by zaměstnanci se svým oděvem neměli klesnout. Některé firmy vyžadují oblek, jiným stačí společenské nebo jakékoli jiné moderní sako a jsou i takové, kde je možné přijít v elegantních kalhotách a společenské košili s rozhalenkou. V letních měsících se po ránu košile s dlouhým rukávem shodne, zato odpoledne byste ji nejraději vyměnili za pohodlné tričko s krátkým rukávem. Ale firemní nařízení by se měla dodržovat, proto budete muset letní horka nějak přečkat v košili s dlouhým rukávem.

 

Většinu moderních sak je možné běžně doma prát

Horší je vymyslet oděv po ránu, kdy je ještě docela chladno nebo má být chladné počasí po celý den. Pouze v košili je zima a bunda, dokonce ani ta elegantní, se vám nezdá jako to nejlepší řešení. Co třeba vyzkoušet místo bundy moderní pánská saka nebo dokonce pánská sportovní saka k riflím. Tato saka nejsou tak slavnostní, jako například společenské sako, a hodí se nejen ke společenské košili, ale také k volnočasové košili, tričku s krátkým rukávem nebo klidně roláku. Váš standard je ovšem společenská košile s dlouhým rukávem, proto se k ní pánská saka budou náramně hodit. V moderním saku budete vypadat elegantně a přitom ne tolik slavnostně.

 

Dokonce byste si ke sportovnímu saku mohli obléknout i rifle. Ale ne ty klasické modré s výrazným sepráním nebo výraznými nápisy. Černá je barva sváteční, proto když zvolíte temně černé neseprané rifle, bude vám to společně se sakem a společenskou košilí velmi slušet. Svůj vzhled můžete oživit i pomocí kravaty. Jakmile totiž ke košili oblečete sako, můžete k němu nosit i kravatu. Bez saka se košile s kravatou nenosí. Jakmile si muž na delší dobu sako odloží, měl by si odložit i kravatu a košili nosit pouze s rozhalenkou. Moderní saka mají ovšem svoje výhody i nevýhody. Velmi často bývají ušitý z jiné, než vlněné látky, proto ztrácejí v teplém období svoji prodyšnost a v chladném období zase hřejivost. Výhodou bezesporu je, že lze většinu moderních sak prát buď ručně, nebo dokonce na některý ze šetrných programů v automatické pračce. Odpadá tak nutnost neustále cestovat se sakem do čistírny oděvů. Pokud se sako rozhodnete prát v pračce, nastavte program tak, aby po máchání sako neždímala. Mokré jej vytáhněte z pračky a pověste na ramínko. Krásně se vyvěsí a nebudete mít tolik práce s jeho žehlením. Tím pádem se z moderního nebo sportovního saka stává poměrně praktický módní doplněk.    


Copyright © 2019 Studio Mone  |  Redakční systém inCMS  |  Tvorba webových stránek  Inexes

Facebook