Vlasy zdobí člověka


Jen máloco se na našem vzhledu podílí tolik, jako účes. Dovede nám ubrat několik let, opticky nás zeštíhlit, dodat nám sebevědomí - pokud tedy na naší hlavě nosíme ten správný. Nejste-li si jisti, jaký je pro vás nejvhodnější, zajděte si do kadeřnictví, kde vám poradí, co vám bude slušet. Kromě zkracování navíc dnes už není žádný problém nechat si vlasy prodloužit.

Vlasy zdobí člověka

Koruna krásy

Avšak bez ohledu na to, zda jsou vaše kadeře dlouhé nebo krátké, musí být především zdravé. Jen tak se stanou vaší ozdobou. Každému je jistě jasné, že slabé, roztřepené prameny žádnou velkou parádu neudělají – ba naopak, budete vypadat stejně ztrápeně a unaveně jako ony. O naši hřívu je třeba se dostatečně starat, často však nevíme jak. Čeho bychom se tedy měli vyvarovat a co všechno zahrnuje správná péče o vlasy?

 

Pozor na horký vzduch

Snažte se omezit používání žehliček, fénů a kulem na minimum. Pokud se bez těchto pomocníků neobejdete, pak je alespoň zapněte na co nejnižší teplotu, abyste zamezila jejich většímu poškození. Častým nešvarem je rovněž žehlení a kulmování již nalakovaných vlasů. Slyšíte to nepříjemné praskání? Tak zrovna v tomto okamžiku se vaše kadeře doslova pálí. Lak na vlasy proto používejte vždy až na úplný konec k zafixování výsledného účesu.

 

Opatrně s mytím

Mytí vlasů je pro jejich krásu nezbytné, avšak netřeba to s ním přehánět. Každodenním mytím se totiž narušuje jejich přirozená ochrana. Pokud se necítíte dostatečně komfortně, je tady záchrana v podobě suchého šamponu.Tento zázrak vlasy nejen osvěží, ale také jim dodá potřebný objem. A nikdo nic nepozná.


Správná aplikace je základ

Na mytí používejte vlažnou vodu a šampon nanášejte od kořínků. Aplikujte ho jemnou masáží pokožky hlavy, díky tomu se do vlasů dostanou potřebné živiny. Jiný postup aplikujte při nanášení kondicionéru, který naopak vtírejte až na konečky, jinak se vám bude kštice zbytečně mastit. Nezapomeňte na důkladné opláchnutí – zbytky přípravků totiž dráždí vlasovou pokožku.

 

Méně znamená více

Často si v drogeriinakoupíme celou řadu nejrůznějších přípravků v mylné představě, že čím více, tím lépe. V tomto případě to však neplatí – vlasy ztěžknou a o krásném lesku si můžete nechat jenom zdát. Vyberte si jen ty, které skutečně potřebujete, dodržte pravidlo „svaté trojice“ – šampon, kondicionér a pěnové tužidlo, jako jedna z variant stylingu před česáním. 


Copyright © 2019 Studio Mone  |  Redakční systém inCMS  |  Tvorba webových stránek  Inexes

Facebook