Rezervace online

Cesta za dokonalým vzhledem – nezapomeňte na zuby

17-01-2018
V současné době hraje perfektní vzhled čím dál větší roli. Ku prospěchu nám může být nejen v osobním životě, ale také v tom profesním. To, jak budeme na ostatní působit, závisí na našem sebevědomí a sebevědomí přichází ruku v ruce s tím, jak se cítíme, jak atraktivní si připadáme. Nemůžeme tedy na svůj zevnějšek rezignovat – ba naopak, je třeba o sebe neustále pečovat. Návštěvy kosmetických salonů a kadeřnictví se proto pro nás staly zcela běžnou záležitostí. Pravidelně se svěřujeme do rukou odborníků, kteří nám vykouzlí bezchybnou pleť či slušivý účes a dopomohou nám tak k větší sebedůvěře.

Úsměv vás prozradí

Už málo z nás si ale uvědomuje, že na našem vzhledu se výraznou měrou podílí naše zuby. Právě ony totiž tvoří nepřehlédnutelnou vizitku a mnohdy prozradí víc, než tušíme a než bychom si přáli. Toužíme-li po dokonalém úsměvu, pak pro něj musíme něco udělat. V první řadě je třeba se o něj náležitě starat. Jeho čištění minimálně dvakrát denně po dobu tří minut by mělo být samozřejmostí, ideální by však bylo vzít zubní kartáček do ruky po každém jídle. Ne vždy je to však možné, po ruce proto vždy mějte alespoň ústní vodu, kterou si ústní dutinu vypláchnete.

Správná technika – základ zdravého chrupu

Odborníci však apelují na to, že podstatnější roli než frekvence a doba čištění, hraje správná technika. Bohužel ji však mnoho z nás neovládá ani v dospělosti, čím si zadělává na celou řadu problémů, jako jsou zubní kazy nebo zánět dásní. Správný postup nevyčtete doma z knížek ani si ho neosvojíte pomocí videí na internetu. Jediný, kdo vás ho naučí, je dentální hygienistka, která vám také doporučí vhodné pomůcky, bez nichž se při cestě za dokonalým úsměvem neobejdete. Kromě klasických kartáčků na zuby by ve vaší koupelně neměly chybět také kartáčky mezizubní či dentální nitě, které jsou nezbytné pro čištění mezizubního prostoru. Domácí péči doplňte pravidelnými preventivními prohlídkami u vašeho stomatologa, který zavčas odhalí počínající potíže, včetně paradentózy – nebezpečného onemocnění, které přichází velice nenápadně, a jehož finálním stádiem je ztráta zubů. Tak se nenechte připravit o úsměv a s návštěvou ordinace neotálejte!
Zpět na výpis článků