Rezervace online

Jak se starat v zimě o své vlasy?

01-02-2018
Naše vlasy vyžadují hlavně v zimním období zvýšenou péči. Sortiment v obchodech je dnes dostatečně široký, aby si každý vybral správný druh, který nejlépe odpovídá jeho typu vlasů.

Šampony bez chemie

Pokud však chcete dopřát svým vlasům a pokožce hlavy skutečně kvalitní péči, je třeba vybírat i s ohledem na složení jednotlivých přípravků. Obchody s přírodní kosmetikou nebo zdravou výživou dnes nabízí mnoho druhů šamponů a olejů, jež neobsahují parabeny, silikony ani sulfáty. Účinnost šamponů se přitom nemění, protože parabeny jen prodlužují trvanlivost výrobků. Šampon bez sulfátů se projevuje menší pěnivostí, za to ale nenarušuje pokožku hlavy a nedráždí oči. Ani absence sulfátů nesnižuje účinnost šamponu. Díky silikonům v šamponech jsou vaše vlasy jemné a lesklé, tyto silikony ale často zatěžují vlasy a ucpávají póry a je tedy na Vás, čemu dáte přednost.
Pokud se přece jen rozhodnete vyzkoušet šampony, které svým složením příliš nezatěžují lidské zdraví ani přírodní prostředí, neváhejte se obrátit na odborníka, který Vám velice rád poradí, který šampon je pro Vás vhodný. Obchody nabízí spoustu alternativ k běžné vlasové kosmetice.

Khadí nebo Amla

Jednou z nich mohou být vlasové přípravky Khadí, jež Vám zajistí celkovou vlasovou péči. Nabízí nejen šampony, ale i vlasové oleje pro vlasovou kúru či barvy, které jsou svým složením šetrné k Vašim vlasům. Populární jsou také oleje a šampony s amlou. Amla je indický angrešt, jehož výtažek se využívá jako kondicionér. Amla je výborným antioxidantem s vysokým obsahem vitaminu C.
Osvědčenou klasikou jsou také kopřivové šampony či lopuchové výluhy. Lopuch pomáhá posilovat kořínky vlasů a zabraňuje jejich vypadávání, kopřiva vlasy odmašťuje a stimuluje jejich růst. Péče o vlasy Vás tak může stát pár korun a výsledkem Vám bude krásná a zdravá hříva!
Zpět na výpis článků