Objednávky 604 873 947

Svatba podle ročního období – co na sebe?

14-02-2018
Plánujete si s vaším vyvoleným říct své ano? Pak vás čeká spousta zařizování, aby všechno klaplo tak, jak má. V první řadě budete muset určit termín veselky. Od data se totiž pak odvíjí všechny další věci, jako místo, kde se bude obřad odehrávat, styl, ve kterém se veselka ponese, či výběr toho, co budete mít vy a váš nastávající na sobě.

Barvami hrající jaro

Pro jarní svatbu je typická svěžest, příroda se po zimě pobouzí, všechno krásně kvete a voní. Počasí však dovede být pořádně nevyzpytatelné, proto vybírejte svatební šaty obzvlášť pečlivě, aby vám nebyla ani zima ani horko. Ideální budou materiály, jako hedvábí či satén, nezapomeňte na doplňky, které zahřejí, třeba elegantní bolerko nebo lehká šála.

Odhalující léto

Léto je typické slunečným počasím a také vysokými teplotami. Na to je třeba myslet i při výběru svatebních šatů, upřednostněte lehké, vzdušné a splývavé materiály, bát se nemusíte ani více odhalujících modelů – sortiment je opravdu bohatý, takže je rozhodně z čeho vybírat. O poznání ztíženější to v tomto směru bude mít váš nastávající, v pánském svatebním obleku se zřejmě trochu zapotí. Nicméně dodržení etikety si žádá své. Pořiďte mu proto alespoň dvě košile – jednu s dlouhým rukávem na oficiální část veselky, druhou s krátkým rukávem, do které se převlékne po jídle a fotografování.

Pestrostí hýřící podzim

Podzim vás naláká svou romantickou atmosférou, vymalovat totiž dovede ty nejkrásnější kulisy pro pohádkovou svatbu. A barev se nemusíte bát ani vy, půjčovny svatebních šatů jsou plné modelů, které hýří nejrůznějšími tóny. Pokud se na ně necítíte a upřednostňujete raději bílou klasiku, pak můžete podzimní odstíny uplatnit alespoň na společenských šatech vašich družiček, případně je můžete stanovit jako dresscode pro vaše hosty.

Originální a jedinečná zima

Zimní svatba je už ze svého principu originální a jedinečná, takže si každá nevěstabude připadat jako princezna z pohádky. Pamatovat však budete muset na teplejší oblečení, místo odhalených šatů upřednostněte róbu až na zem s dlouhými rukávy. Vyplatí se vám investovat do romantické peleríny či pořádného kožíšku, který oceníte hlavně tehdy, když se hostina a obřad konají na různých místech, mezi kterými se musíte přemístit. Také ženich by si měl přes pánský oblek přehodit kabát a šálu.

Rada na závěr

Podle šatů a ročního období nezapomeňte doladit celou vaši vizáž – od účesu, přes make-up až po manikúru. Jen tak bude stát výsledek opravdu za to a váš nastávající z vás nebude moci spustit oči. A rozhodně nebude sám, zrak neodtrhnou ani vaši svatební hosté!
Zpět na výpis článků